Skip to main content

VETOQUINOL - WSPANIAŁA HISTORIA

Wszystko zaczęło się w 1933 roku. W aptece w mieście Lure, w północno-wschodniej Francji, Joseph Frechin połączył swoją przychodnię z firmą produkującą materiały farmaceutyczne dla ludzi. Nazwał ją "Laboratoires biochimiques de l'Est".

Przedsiębiorczy Joseph zaczął wykorzystywać antyseptyczne właściwości oksychinoliny do leczenia zwierząt. Środek, któremu nadał nazwę "Vétoquinol", szybko zyskał sławę, a Joseph Frechin rozwinął swoje laboratorium o dział weterynaryjny. Do 1970 roku, ku ogromnemu zadowoleniu lekarzy weterynarii, katalog produktów Vetoquinol wzbogacił się ponad 250 preparatów.

Historia Vetoquinol: wejście na rynek międzynarodowy 

Od tego czasu Vetoquinol kontynuuje opracowywanie szeregu leków i innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów. Z chęci rozwoju i ekspansji międzynarodowej, w latach 80-tych stworzyliśmy nasze pierwsze spółki zależne w Holandii, Irlandii i Belgii, dzięki czemu 20% naszych przychodów było generowanych poza Francją.

W 2001 roku Vetoquinol wykupił Zakłady Farmaceutyczne „Biowet” w Gorzowie Wlkp. W ten sposób powstał kolejny oddział – tym razem w Polsce.

W 2004 roku rozpoczęliśmy działalność w Chinach. W 2006 r. wejście na giełdę pozwoliło nam zwiększyć nasz międzynarodowy profil. Do 2009 r. rozpoczęliśmy działalność w Indiach, a do 2011 r. w Brazylii. Dzięki przejęciu Bioniche Animal Health w 2014 roku, Vetoquinol jest również obecny w Australii.

Na dzień dzisiejszy pracujemy w 24 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. zatrudniamy ponad 2500 pracowników i prawie 60 dystrybutorów.

W ciągu dziewięciu dekad historii Vetoquinol zbudowaliśmy prawdziwie globalną sieć, która pozwala nam być blisko naszych klientów na całym świecie.

90 lat historii

W 2023 roku Vetoquinol obchodził 90. rocznicę powstania. Rocznicę, którą chcieliśmy świętować tak, aby odbiła się echem w każdym z naszych oddziałów na całym świecie.
Udało nam się to zrealizować. 

Rok 2023 upłynął pod znakiem wyjątkowych inicjatyw, które zapamiętamy na długo.

Siedziba we Francji