Nasze wartości

VETOQUINOL - WSPANIAŁA HISTORIA

Ta przygoda  zaczęła się w 1933 roku,  w małej francuskiej aptece …

Farmaceuta Joseph Frechin zajął się  wytwarzaniem  leków dla  mieszkańców Lure. Pierwsze produkty lecznicze powstawały w Laboratoires Biochimiques de l’Est. Ufając swojej  intuicji zaryzykował i prowadząc badania nad właściwościami antyseptycznymi hydroksychinoliny, zastosował tę substancję  w leczeniu zwierząt. Pod nazwą Vetoquinol, lek ten szybko odniósł sukces, a Joseph Frechin dodał usługi weterynaryjne do działalności swojej firmy. I tak ku wielkiemu zadowoleniu lekarzy weterynarii, do roku 1970 dostępnych było już ponad 250 produktów pomocnych w leczeniu zwierząt.


VETOQUINOL, WYMIAR MIĘDZYNARODOWY


Obecnie koncern Vetoquinol  nadal rozwija się, zapewniając innowacyjne leki i nowoczesne rozwiązania klientom na międzynarodowym rynku medycyny weterynaryjnej.
Pierwsze oddziały firmy Vetoquinol powstały w Holandii, Irlandii i Belgii.
 
W 2001 roku Vetoquinol wykupił Zakłady Farmaceutyczne „Biowet” w Gorzowie Wlkp. W ten sposób powstał kolejny oddział – tym razem w Polsce.
 
Wejście firmy Vetoquinol na giełdę papierów wartościowych w 2006 roku wzmocniło opinię międzynarodową, co sprawiło, że firma stała się bardziej ceniona.
 
Dziś, wraz z 100 dystrybutorami i bezpośrednią obecnością w 24 krajach, w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji, zatrudniając 2 500 ludzi, zbudowaliśmy międzynarodową sieć, co pozwala nam na bliskie relacje w naszymi klientami na całym świecie.

 

 

mapa.png

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png

Mój szczęśliwy zwierzak

new-logo_fb.png