Zylkene®

  • Symbol psa
  • Zarys kota
  • Schematyczny obraz psa
  • Zarys psa

Opis produktu Zylkene®

Zakładka opis
 
Zylkene® Pierwsza pomoc w stresujących sytuacjach

Zylkene® zawiera alfa-kazozepinę – naturalny biologicznie aktywny peptyd otrzymywany z mleka. Alfa-kazozepina jest znana z wywoływania stanu relaksacji u noworodków karmionych mlekiem matki.
Zylkene® zaleca się stosować u psów i kotów reagujących nadmierną bojaźliwością bądź niepokojem. Jest z powodzeniem stosowany w sytuacjach związanych z utratą stabilizacji środowiska i zmianami rytmu dnia codziennego zwierząt takich jak:

 
o   pojawienie się nowego zwierzęcia w domostwie
o   pojawienie się nowych domowników
o   przeprowadzki, przemeblowanie, wystawy
o   wizyty w lecznicach weterynaryjnych
o   jazda samochodem
o   wyjazdy właścicieli
o   burze, wybuchy fajerwerków
 
Zylkene łagodząc niepokój poprawia zdolności przystosowawcze zwierząt i wspomaga przywrócenie ich naturalnego zachowania. Podawanie preparatu Zylkene® najlepiej rozpocząć przed spodziewanym wydarzeniem i kontynuować do momentu przywrócenia równowagi zwierzęcia. Kapsułki należy podawać doustnie, można je otworzyć i proszek wymieszać z karmą. 
 
Zakładka podawanie:
 
Bezstresowe podawanie
 
Tabela
 
Kapsułki Zylkene ® zawierają apetyczny dla psów i kotów proszek o mlecznym smaku. Kapsułkę można podawać w całości lub otworzyć i jej zawartość wymieszać z karmą, smakołykiem lub płynem. Podawać należy raz dziennie. Należy zapewnić ciągły dostęp do wody.
 
Podawanie
Krótkotrwałe: rozpocząć 1-2 dni przed przewidywanym zdarzeniem, niektóre zwierzęta mogą wymagać wcześniejszego podawania (5-7 dni).
Długotrwałe: początkowo przez okres 1-2 miesięcy, przed wydłużeniem stosowania zaleca się ocenę działania Zylkene®
 
Warto wiedzieć!
Czas podawania preparatu zależy od indywidualnej wrażliwości zwierzęcia – intensywności reakcji strachu.
W nasilonych przypadkach jak np. nadwrażliwości na dźwięki, w problemach separacyjnych skojarzone stosowanie Zylkene® z terapią behawioralną może być niezbędne lub nawet wymagać psychofarmakologii. 

Spkład produktu Zylkene®

Zylkene® zawiera alfa-kazozepinę – naturalny bioaktywny peptyd otrzymywany z mleka. Alfa-kazozepina jest znana z wywoływania stanu relaksacji u noworodków karmionych mlekiem matki.

Podawanie Zylkene®


 
Zylkene® - kapsułki mogą być podawane doustnie w pojedynczej dawce, w całości lub otworzone (wymieszane z pokarmem) . Używać zgodnie z zaleceniem lekarza weterynarii

Stosowanie krótie: Stosować Zylkene®  przez 1–2 dni przed planowanym wydarzeniem lub zmiana środowiska. Niektóre zwierzęta mogą potrzebować wczęśniejszego podawania (5–7 dni).

Ulotka informacyjna

  • Symbol psa
  • Zarys kota
  • Schematyczny obraz psa
  • Zarys psa

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png