Aktualności

Zmieniające się realia – szanse czy zagrożenia dla zawodu lekarza weterynarii?
18/04/2017 - 13:29

Vetoquinol

W dniu 11 marca 2017 r. w hotelu Warszawianka w Jachrance k/Warszawy odbyła się konferencja naukowa - Vetoquinol Akademia, poświęcona aktualnym problemom związanym z zawodem lekarza weterynarii, w której uczestniczyło 114 słuchaczy.

 

Vetoquinol, jako partner w zmieniających się realiach
Dr Wojciech Korczyński (Technical Manager, Vetoquinol Biowet) we wstępie mówił o konieczności zmian wynikających z uwarunkowań prawnych i ekonomicznych oraz przedstawił elementy nowego podejścia Vetoquinol do ich rozwiązania. To przede wszystkim nowe produkty (Permacyl, Tylucyl), narzędzia diagnostyczne (VetoRapid, BetaRapid), do bardziej celowanego i odpowiedzialnego leczenia zwierząt, ale także oryginalne narzędzia Vetoquinol ułatwiające lekarzowi pracę i komunikację z hodowcą jak np.VetTouch Safe (bioasekurcja trzody chlewnej) oraz VetTouch Lact (audyt fermy bydła mlecznego).

 

Każdy osiąga więcej T.E.A.M (Together Everyone Achieves More)
To błyskotliwe motto towarzyszyło znakomitemu wykładowi dr Roelanda Wesselsa (Holandia) dotyczącego komunikacji zawodowej. Słuchacze dowiedzieli się jak komunikować się w zmieniających się realiach, jakie są wymiary wartości zawodowych i dlaczego wartość emocjonalna jest taka ważna. Istotnym elementem wystąpienia było omówienie komunikacji z klientem (hodowcą) dotyczącej kwestii nie tylko zawodowych, ale także finansowych. W konkluzji podkreślono potrzebę ciągłego samokształcenia w zakresie: umiejętności zawodowych i handlowych, ukierunkowania na klienta oraz komunikacji.

 

Lekarz weterynarii, jako konsultant
Wykłady i dyskusje toczyły się na dwóch równoległych sesjach – poświęconych trzodzie chlewnej i bydłu. Dr Ken Steen Pedersen (Dania) przedstawił rolę lekarza weterynarii w dobie istotnego ograniczenia użycia antybiotyków. Podkreślił również pojawienie się nowych wyzwań diagnostycznych oraz zwiększenia roli dobrego zarządzania stadem. Omówił też wszechstronnie aspekty hodowli świń beż użycia antybiotyków. Następnie, prof. Zygmunt Pejsak przybliżył słuchaczom przyczyny niepowodzeń w hodowli trzody chlewnej w Polsce oraz aktualne wyzwania dotyczące zdrowotności stada. Dr Steven Sarrazin (Belgia) w wykładzie zamykającym sesję podkreślił znacznie nowoczesnej bioasekuracji w hodowli świń, przedstawił też konkretne rozwiązania w tym zakresie.

 

Na sąsiedniej sali dr Peter Edmondson (Anglia) przedstawił pracę lekarza weterynarii w stadach bydła mlecznego, gdzie używane są roboty udojowe. Jest to rozwiązanie coraz bardziej powszechne, ale związane ze zmianami zarządzania stadem w zakresie diagnostyki i leczenia mastitis, oraz zmianami w organizacji pracy w gospodarstwie. Dr Sebastian Smulski, w praktyczny sposób omówił aktualne sposoby diagnostyki i terapii mastitis na tle bakterii Gram dodatnich. W sposób bardzo rzeczowy, poparty materiałem filmowym, dr Tomasz Jankowiak podzielił się ze słuchaczami przypadkami klinicznymi ze swojej praktyki, dotyczącymi nie tylko schorzeń wymienia, ale także szeroko pojętej higieny mleka.

ziękujemy uczestnikom za udział w Vetoquinol Akademii i współtworzenie niezapomnianego wydarzenia.

 

Zespół Vetoquinol Biowet

img_7340.jpg   img_7165.jpg
img_7178.jpg   img_7199.jpg
img_7178.jpg   img_7218.jpg
img_7246.jpg   img_7259.jpg
img_7263.jpg   img_7276.jpg
img_7290.jpg   img_7297.jpg
img_7308.jpg   img_7318.jpg
img_7333.jpg   img_7337.jpg

Najnowsze aktualności

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png