Aktualności

XVII Śląskie Warsztaty Diagnostyczne - 11-13.03.2016 Wisła
28/03/2016 - 15:46

Vetoquinol

     Już po raz siedemnasty spotkaliśmy się z ponad czterystoma lekarzami weterynarii na Śląskich Warsztatach Diagnostycznych w Wiśle. Tematyka tegorocznej konferencji obejmowała wybrane zagadnienia z kardiologii i nefrologii zwierząt towarzyszących. Wykładowcami tej wspaniałej imprezy było grono uznanych specjalistów z zakresu chirurgii, nefrologiii i kardiologii. Konferencja składała się z części sesyjnej i praktycznej.

     W piątek, 11.03.2016 r. odbyły się specjalistyczne warsztaty okulistyczne, ultrasonograficzne i kardiologiczne, które poprowadzili m. in. prof. Zdzisław Kiełbowicz, dr n. wet. Anna Kosiec-Tworus i dr n. wet. Olga Szaluś-Jordanow. My także zorganizowaliśmy sesję praktyków, w której wzięło udział ponad stu lekarzy weterynarii. Doktor Rafał Niziołek, specjalizujący się w profilaktyce, diagnozowaniu oraz leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego, w swoim wystąpieniu omówił diagnostykę stanów nagłych TFAST oraz naświetlił temat diuretyków od strony lekarza praktyka. Po raz pierwszy w naszej sesji uczestniczyła grupa lekarzy weterynarii z Czech i koledzy z Vetoquinol Czechy. Sesja spotkała się z dobrym odbiorem i wielkim zainteresowaniem słuchaczy.

     Sobotnie przedpołudnie należało do prof. Jeana Louisa Pouchelona, wybitnego francuskiego specjalisty z zakresu kardiologii psów i kotów, emerytowanego profesora Państwowej Wyższej Szkoły Weterynarii w Alfort (Ecole Nationale Vétérinaire d’Alfort). Profesor Pouchelon mówił o schorzeniach osierdzia i diuretykach. Myśleliśmy, że już nic nas nie zaskoczy, wszystko przebiegało zgodnie z planem. A tu niespodzianka! Podczas uroczystego otwarcia sympozjum, Śląska Poliklinika Weterynaryjna mile nas zaskoczyła. Tą niespodzianką okazał się pamiątkowy medal „Honorabilis Amiculus”, czyli „Honorowy Przyjaciel” Stowarzyszenia Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej. Firma Vetoquinol Biowet została uhonorowana w uznaniu wieloletnią współpracę i wsparcie udzielane przy organizowaniu konferencji. Pamiątkowy medal w imieniu firmy z rąk zarządu Stowarzyszenia odebrała lek. wet. Izabela Piotrowska-Mrzygłód, dyrektor ds. marketingu.

     Wszystkie wykłady miały oprawę ikonograficzną i wywołały wymianę poglądów. Warsztaty Diagnostyczne spotkały się z bardzo dobrym odbiorem uczestników. Nasz nowy produkt UpCard zadebiutował w przepięknej oprawie. Na stoisku dominowały niebiesko-czerwone barwy. Odwiedzający stoisko Vetoquinol lekarze weterynarii mogli dowiedzieć się o ofercie produktowej Vetoquinol przy filiżance aromatycznej kawy i porozmawiać w rytmie UpCard. Kolejne warsztaty za rok, a my wejdziemy z nowym innowacyjnym produktem …

Najnowsze aktualności

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png