Aktualności

Wywiad z dyrektorem zarządzającym - Cyrylem Przybyłem
01/05/2021 - 10:00

Vetoquinol

cyryl2.jpg

 

Na początku chciałabym w imieniu całej Redakcji pogratulować zdobytego tytułu. „Najlepsza firma europejska 2020” to ogromne wyróżnienie dla firmy Vetoquinol. Czy spodziewali się Państwo, że poprzedni rok zakończy się dla Was tak wielkim sukcesem?
Dziękuję. Rzeczywiście, czujemy się wyróżnieni. Poprzedni rok nie należał do łatwych. Tak jak wszyscy borykaliśmy się z niespotykanymi dotąd wyzwaniami. Skupialiśmy się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym pracownikom i utrzymaniu ciągłości biznesu w covidowej rzeczywistości. Osiągnięcie spektakularnych wyników w tak trudnym roku cieszy więc podwójnie.

 

Co oznacza dla firmy Vetoquinol  otrzymanie tej nagrody?
Z jednej strony jest to uznanie dla całego zespołu Vetoquinol w Europie za wspaniałą pracę, a z drugiej motywacja do osiągania kolejnych celów. Pracujemy w bardzo wdzięcznej branży, która daje wiele satysfakcji i radości z możliwości służenia zdrowiu i dobrostanowi zwierząt, a przez to także ludziom. Takie osiągnięcia jak Nagroda Animal Pharm na pewno uskrzydlają.

 

Rok 2020 zakończył się dla Vetoquinol bardzo dobrze – podniesienie sprzedaży, rozszerzenie gamy produktów. Jak udało się pomimo perturbacji na rynku związanych z sytuacja epidemiologiczną osiągnąć tak świetny wynik?
To nie jest kwestia tylko jednego roku. Na to składa się stabilna sytuacja firmy wypracowana dzięki konsekwentnemu wdrażaniu strategii we wszystkich obszarach.
Miało to także ogromny wpływ na poradzenie sobie z sytuacją epidemiczną. Jednym z priorytetów Vetoquinol są ludzie, którzy są naszym najcenniejszym kapitałem. Staramy się, żeby nasi współpracownicy, realizując powierzone im zadania, mogli rozwijać swoje talenty oraz pasje, a także żeby pracowali w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Vetoquinol jest firmą rodzinną, należącą w większości do rodziny Frechin, i te rodzinne wartości są u nas bardzo żywe. Otacza nas wzajemna sympatia, współpraca i zaufanie. Wypracowane przez lata relacje pozwoliły zachować poziom współpracy w warunkach pracy na odległość, bez możliwości spotykania się. Oczywiście dopomógł tu postęp technologiczny oraz odpowiednia cyfryzacja, ale nie bez znaczenia była otwartość zespołów na aktywne korzystanie z innowacyjnych rozwiązań.

 

W 2020 roku do rodziny Vetoquinol weszły m.in. produkty Profender® i Drontal®, co sprawia, że są Państwo obecnie czołowym graczem na rynku produktów przeciwpasożytniczych w Unii Europejskiej oraz UK. Jakie to uczucie? Ile wysiłku wymagało osiągnięcie pozycji lidera?
Parazytologia od dawna była dla nas ważnym segmentem. Mamy w naszym portfolio kilka znanych produktów z tego obszaru, jak np. Flevox®, Dolpac®, Biomectin® czy Levamol®. Ale rzeczywiście, pozycję lidera na rynku preparatów na pasożyty wewnętrzne dla zwierząt towarzyszących osiągnęliśmy, przejmując produkty Drontal®, Profender®, Procox® i Dronspot®. Bycie liderem oznacza przede wszystkim odpowiedzialność za kształtowanie właściwych postaw w kwestii odrobaczania zwierząt, co przekłada się na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. My tę odpowiedzialność przyjmujemy z radością i zapewniam, że będziemy ją realizować z pasją i oddaniem. Już zresztą zaczęliśmy.

 

Sukces to zawsze praca całego zespołu, który szuka nowych sposobów na rozwój i wspiera się w swoich działaniach. Jak wygląda współpraca europejskich oddziałów firmy, która przyczyniła się do otrzymania nagrody?
 Współpraca to jedna z trzech podstawowych wartości firmy Vetoquinol obok zaufania i podejmowania wyzwań. Praca w międzynarodowej firmie to możliwość wspierania się i czerpania inspiracji z wielonarodowościowych zespołów i różnorodnych doświadczeń. Większość działów firmy ma regularne spotkania z kolegami z innych krajów – obecnie tylko online, dawniej także wspólne spotkania w realnym życiu – w celu wymiany doświadczeń, poszerzania horyzontów i wspólnej pracy w międzynarodowych zespołach. Wszyscy mają też możliwość indywidualnego kontaktu i uzyskania pomocy od każdego kolegi z Vetoquinol na całym świecie. Jest to cenna część naszego DNA.

 

Warto także spojrzeć na pracę na gruncie lokalnym. Co wyróżnia polski odział firmy Vetoquinol?
Vetoquinol w Polsce odziedziczył dorobek poprzednich pokoleń. W miejscu, gdzie dziś funkcjonuje nowoczesny zakład produkujący leki wysyłane na 6 kontynentów, ponad 100 lat temu powstał Instytut Bakteriologiczno-Serologiczny dr. Schreibera, w którym produkowano surowice i szczepionki. Po wojnie na terenie wytwórni powstały Gorzowskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego, tzw. Biowet Gorzów. W latach 90. ubiegłego wieku zakłady przeszły w ręce prywatne, aby w końcu stać się częścią firmy Vetoquinol. Dziś Vetoquinol Biowet to połączenie tradycji i nowoczesności. Obok urokliwych, zabytkowych budynków administracyjnych mamy nowoczesne wydziały produkcyjne, w które rodzina Frechin od lat inwestuje i rozwija.

 

W tym roku mija 20 lat, odkąd Vetoquinol pojawił się na polskim rynku. Jak wyglądały Państwa początki w Zakładach Farmaceutycznych w Gorzowie Wielkopolskim i jak wiele się od tego czasu zmieniło?
Po przekształcaniu własnościowym w 1992 roku rozpoczęła się nowa historia, prywatna firma. Potrzebowaliśmy kilku lat, aby wyjść z kłopotów, jakie większość firm sprywatyzowanych napotykały na swojej drodze rozwoju. W ciągu kolejnych 6 lat udało nam się osiągnąć poziom czołowej firmy farmacji weterynaryjnej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Kolejne 3 lata to okres stagnacji, w których ówczesny właściciel poszukiwał kolejnej drogi rozwoju firmy. Dołączenie do Vetoquinol okazało się doskonałym rozwiązaniem. Nastąpił okres dużych inwestycji w kapitał ludzki, maszyny i technologie, przynoszący cały czas wspaniały efekt w postaci zwielokrotnienia mocy produkcyjnych i trzykrotnego zwiększenia obrotów.

 

Wspólna historia Vetoquinol i medycyny weterynaryjnej sięga jednak 1933 r. To naprawdę kawał historii. Jakim ideom i tradycjom hołdują Państwo od początku swojej działalności?
Firmę Vetoquinol założył Joseph Frechin, który z wykształcenia był doktorem farmacji. Następnie przedsiębiorstwo przejął i rozwinął syn Etienne Frechin. Obecnie firmą zarządza wnuk Mathieu – także farmaceuta. To sprawia, że Vetoquinol opiera się na bardzo wysokich standardach etycznych, według których bezpieczeństwo oraz skuteczność terapii, poparte mocnymi dowodami laboratoryjnymi i klinicznymi, są wartościami nadrzędnymi. W ten sposób chcemy jak najlepiej służyć klientom.

 

Badania farmaceutyczne to zawsze długi proces, więc pole, na którym Państwo pracują, to często składowa kilku lat wytężonej pracy całego zespołu pracowników. Co odgrywa kluczową rolę w procesie dopuszczania produktów do obrotu na weterynaryjnym rynku farmaceutycznym i jacy ludzie w firmie Vetoquinol są motorem napędowym tych działań?
Wszystko zaczyna się od zdiagnozowania potrzeb klientów. Następnie szuka się innowacyjnych rozwiązań, które mogą poprawić obecne standardy leczenia. Opracowanie leku innowacyjnego trwa około 10 lat – oczywiście mowa tu o standardowych warunkach – więc trzeba szukać tego, czego dziś jeszcze nie ma. Trzeba patrzeć w przyszłość, więc potrzeba nam otwartych, wizjonerskich umysłów. Jednocześnie mówimy o „Evidence based medicine”, więc potrzeba fachowców posiadających profesjonalną wiedzę merytoryczną, naukowców potrafiących w profesjonalny sposób szukać odpowiedzi w badaniach. Mówimy o lekach, a co za tym idzie, bezpieczeństwie terapii, więc trzeba nam skrupulatności i dbałości o każdy detal. A do tego szczypta pasji, zaangażowania, talentu, kreatywności… I tak jeszcze można by długo wymieniać.

 

Swoimi produktami i działaniami wspierają Państwo medycynę lokalnie i globalnie. Są jakieś projekty Vetoquinol, którymi warto by się pochwalić?
Rzeczywiście, jako producent leków dla zwierząt bardzo mocno angażujemy się i wspieramy inicjatywy wspomagające postęp w medycynie weterynaryjnej. Przykładem jest program Xpertise, do którego zaprosiliśmy grupę niezależnych ekspertów w dziedzinie ostreoarthritis zwierząt towarzyszących z całego świata, w tym także z Polski. Celem projektu jest wypracowanie właściwych standardów leczenia tego schorzenia i tym samym poprawa jakości życia chorujących psów i kotów. Kilka lat temu uruchomiliśmy program UpLife, polegający na szerokiej edukacji lekarzy praktyków w obszarze leczenia zastoinowej niewydolności serca u psów. Tu również współpracujemy z najlepszymi kardiologami weterynaryjnymi z Polski i świata. Duże badanie kliniczne TEST z wykorzystaniem preparatu UpCard® zrewolucjonizowało podejście do terapii diuretykami i dziś torasemid został wpisany w standardy ACVIM leczenia choroby zwyrodnieniowej zastawek u psów. Jesteśmy partnerem kilku stowarzyszeń, jak na przykład Polskiej Rady Konsultacyjnej ds. Parazytoz Zwierząt Towarzyszących ESCCAP Polska, Stowarzyszenia Śląska Poliklinika Weterynaryjna czy Polskiego Stowarzyszenia ds. Mastitis. Wspieramy również organizację wielu konferencji i kongresów dla lekarzy weterynarii, jak choćby Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ). A w tym roku Vetoquinol był jednym ze sponsorów Światowego Kongresu WSAVA, który odbywał się w Warszawie, z tym że w wersji online.

 

Działania onlinowe nie są Państwu obce. Jakie możliwości lekarzom weterynarii daje rejestracja na stronie vetoquinol-vet.pl?
Vetoquinol-vet.pl to strona dedykowana włącznie lekarzom weterynarii. Znajdują się na niej bardzo ciekawe treści przydatne w codziennej pracy, jak na przykład klucz do oznaczania jaj nicieni czy przewodnik do badania cytologicznego ucha. W obu przypadkach lekarz może skorzystać z bogatej bazy zdjęć wraz z opisem. Najnowszym materiałem, który cieszy się sporym powodzeniem, jest przewodnik po szmerach sercowych opracowany przez zespół kardiologów pod przewodnictwem prof. dr hab. Agnieszki Noszczyk- -Nowak z UP Wrocław. Przy użyciu słuchawek imitujących naturalne warunki osłuchowe lekarze mogą odsłuchać szmery sercowe nagrane u pacjentów kliniki i porównać ze swoim przypadkiem. Mamy tam również wiele wykładów, webinariów, filmów oraz materiałów do pobrania. Serdecznie zapraszam.

 

Odważnie prą Państwo do przodu. Jak wyglądają Państwa plany na kolejne lata?
Dalej chcemy się rozwijać, wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, i dostarczać im rozwiązań wspierających ich w codziennej pracy. Rozbudowujemy także nasze linie produkcyjne i przygotowujemy się do poszerzania produkcji. A jeżeli chodzi o kolejne wyróżnienia – marzy nam się certyfikat Great Place to Work, nad czym obecnie intensywnie pracujemy, dbając o przyjazne środowisko pracy.

 

Przy okazji świętowania ostatniej nagrody. Czy są osoby, którym chciałby Pan podziękować, a bez których ostatni sukces nie byłby możliwy?
I to jest piękne w naszej organizacji! Na ten sukces pracowało i zasłużyło na podziękowanie tak wiele osób, że musielibyśmy zająć kolejne dwie strony artykułu, abym wymienił wszystkich. Jak w każdym dobrze funkcjonującym mechanizmie, każdy, nawet najmniejszy trybik, przyczynia się do prawidłowego działania, co zaowocowało przyznaniem nagrody. Dziękuję jeszcze raz wszystkim i zapewniam, że nie spoczniemy na laurach.

 

Rozmawiała: Monika Mańka  

Najnowsze aktualności

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png

Polityka prywatności i plików cookie

Polityka prywatności i plików cookies
 
Data ostatniej aktualizacji:  01.08.2020
 
Grupa Vetoquinol i należące do niej spółki (w niniejszym dokumencie zwane łącznie “Grupą”, a także określane zaimkami “my” oraz “nasze”) zobowiązują się do ochrony Państwa prywatności oraz poufności Państwa danych, a w szczególności Państwa danych osobowych. Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi informacjami. Informacje te dotyczą sposobu, w jaki zbieramy i wykorzystujemy Państwa dane osobowe oraz dostępnych dla Państwa opcji w związku z wykorzystaniem tych danych.
Dla celów niniejszej polityki prywatności i plików cookies, ("Polityka prywatności i plików cookies") administratorem danych jest Vetoquinol SA, spółka zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Vesoul/Gray pod numerem 676 250 111 i mająca swoją siedzibę pod adresem sis Magny-Vernois, 70200 Lure.
Niniejsza Polityka prywatności i plików cookies obowiązuje w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez Grupę ("Produkty i Usługi") na naszych stronach internetowych (zwanej dalej "Stronami internetowymi"), a w szczególności dotyczy:
Niniejsza Polityka prywatności i plików cookies ma zastosowanie niezależnie od tego, czy są Państwo "Osobą odwiedzającą nasze Strony internetowe " (tj. osobą przeglądającą informacje o Produktach i Usługach), czy "Użytkownikiem" (tj. osobą, która zarejestrowała się na Stronach internetowych).
Polityka prywatności i plików cookies określa zasady korzystania ze Stron internetowych, niezależnie od tego, w jaki sposób uzyskują Państwo do nich dostęp.
Wchodząc na naszą Stronę internetową lub korzystając z niej i przekazując nam informacje za jej pośrednictwem, akceptują Państwo niniejszą Politykę prywatności i plików cookies. Zalecamy regularne sprawdzanie niniejszej Polityki, ponieważ często ją aktualizujemy i wprowadzamy w niej zmiany.
 

 
ZEBRANE DANE OSOBOWE
Dane, które nie pozwalają na identyfikację użytkownika 
Przeglądanie naszej Strony internetowej nie wiąże się koniecznością przekazywania nam jakichkolwiek informacji, które mogłyby umożliwić Państwa identyfikację, chyba że zdecydują się Państwo zostać Użytkownikiem jednej z naszych Stron internetowych, co wymaga  uprzedniej rejestracji.
Tak jak ma to miejsce w przypadku większości usług świadczonych za pośrednictwem internetu, w przypadku każdego wejścia na naszą Stronę internetową  następuje automatyczne gromadzenie pewnych danych i informacji o Państwu i/lub Państwa komputerze. Na podstawie tych informacji nie mamy możliwości Państwa identyfikacji. Informacje te obejmują:
 
Kiedy wchodzą Państwo na nasze Strony internetowei/lub z nich korzystają mamy możliwość śledzenia Państwa odwiedzin i gromadzenia danych dotyczących sposobu korzystania z naszych Produktów i Usług oraz Państwa aktywności na Stronie, zgodnie z poniższym opisem zawartym w sekcji "Cookies".
 
Dane osobowe
W niektórych przypadkach, w szczególności podczas rejestracji, kontaktu z nami lub przesyłania wniosku o udzielenie informacji, mogą Państwo zostać poproszeni o podanie danych osobowych, takich jak nazwisko, imię, numer wykonywania zawodu lekarza weterynarii, nazwę i adres zakładu pracy, praktykę działalności, kraj, adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu ("Dane osobowe").
Gdy kontaktują się Państwo z nami lub proszą o informacje za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej, gromadzimy dane osobowe, które Państwo dobrowolnie decydują się nam ujawnić.
Jeżeli jednak nie życzą sobie Państwo ujawnienia swoich Danych osobowych, niektóre z usług i/lub opcji dostępnych na Stronie i/lub powiązanych z naszą ofertą Produktów i Usług mogą być dla Państwa niedostępne.
Gromadzimy również Państwa Dane osobowe w przypadku gdy dokonują Państwo rejestracji w sekcji "Moja Strefa" lub "Moje Konto". Zostaną Państwo poproszeni o podanie swoich danych osobowych takich jak nazwisko, imię, numer PWZ, adres e-mail, kraj zamieszkania, nazwa pracodawcy, praktyka i numer telefonu. Możemy także uzyskać Państwa Dane osobowe za pośrednictwem Państwa przeglądarki internetowej, takie jak Państwa adres IP, który jest numerem automatycznie przypisanym do Państwa komputera podczas korzystania z internetu.
Mamy również możliwość uzyskania Państwa Danych osobowych z innych źródeł. Na przykład możemy poprosić zewnętrznego dostawcę lub podmiot zbierający dane o dostarczenie nam dodatkowych Danych osobowych dotyczących naszych obecnych klientów (dodanie danych lub " aktualizacja danych"), w szczególności Danych osobowych zebranych z Państwa profilu lub z publikowanych przez Państwa treści w zewnętrznych serwisach społecznościowych. Możemy również gromadzić Dane osobowe od zewnętrznych partnerów, z którymi współpracujemy lub w przypadku zakupu/przejęcia przez nas innych przedsiębiorstw.
Dane osobowe pozyskiwane są również (za Państwa zgodą) przez nas w momencie Państwa uczestnictwa w webinarach i konferencjach czy spotkaniach on-line lub off-line i wykorzystywane w sposób uzgodniony w regulaminie danego wydarzenia.
Możemy również pozyskiwać Dane osobowe pojawiające się na Państwa profilu w zewnętrznych serwisach społecznościowych (w szczególności w serwisie Facebook), jeśli upoważnią Państwo te serwisy do ujawnienia ich nam lub jeśli udostępniają je Państwo publicznie. W/w Dane osobowe to ogólne dane odnoszące się do Państwa konta (na przykład imię i nazwisko, adres e-mail, zdjęcie profilowe, płeć, data urodzenia, aktualne miejsce zamieszkania, identyfikator, lista znajomych, itp.) oraz wszelkie inne informacje lub działania, do udostępniania których upoważnili Państwo zewnętrzne serwisy społecznościowe lub informacje, które umieszczają Państwo publicznie w internecie na swoim profilu. Przykładowo, możemy otrzymać całość lub część informacji odnoszących się do serwisów społecznościowych, w przypadku gdy pobierają Państwo lub używają jednej z naszych aplikacji lub stron w serwisie społecznościowym (zwłaszcza w serwisie Facebook).  Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu, w jaki możemy pozyskiwać informacje dotyczące sieci społecznościowych, prosimy o odwiedzenie strony internetowej danego serwisu społecznościowego.
 
 
W JAKI SPOSÓB WYKORZYSTUJEMY PAŃSTWA DANE OSOBOWE?
Dane osobowe przesłane są na nasze  Strony internetowe na podstawie Państwa zgody  (wniosek o udzielenie informacji, lub udostępnienia dokumentacji formularz kontaktowy, zgłoszenie działań niepożądanych  lub rejestracja na naszej Stronie internetowej w celu skorzystania z Produktów i Usług). Dane osobowe, które nam Państwo przekazują za pośrednictwem Stron internetowych, mogą być wykorzystywane w szczególności w następujących celach:
 
W JAKI SPOSÓB PRZECHOWUJEMY PAŃSTWA DANE OSOBOWE?
Dane osobowe wykorzystywane w związku z korzystaniem ze Strony internetowej
Dane osobowe przechowujemy wyłącznie tak długo, jak jest to konieczne do celów, dla których je przetwarzamy, oraz przez okres niezbędny do spełnienia wymogów prawnych lub regulacyjnych. 
Dane osobowe wykorzystane do przesyłania Państwu informacji
Państwa Dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak długo będzie aktywna Państwa subskrypcja. Mogą Państwo zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie korzystając z podanego linku. W każdym przypadku, jeśli przez trzy lata nie podejmą Państwo z nami kontaktu, Państwa Dane osobowe zostaną usunięte.
Dane osobowe wykorzystywane do przesyłania Państwu ofert marketingowych
Państwa Dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak długo wyrażać będą Państwo zgodę na otrzymywanie naszych ofert marketingowych. Mogą Państwo zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie korzystając z podanego linku. W każdym przypadku, jeśli przez trzy lata nie podejmą Państwo z nami kontaktu, Państwa Dane osobowe zostaną usunięte.
Dane osobowe wykorzystywane w związku z relacjami handlowymi
Przechowujemy Państwa Dane osobowe wyłącznie tak długo, jak jest to konieczne do celów, dla których je przetwarzamy, czyli przez cały okres trwania naszego stosunku umownego, oraz przez okres niezbędny do spełnienia wymogów prawnych lub regulacyjnych.
 
 
W JAKI SPOSÓB UDOSTĘPNIAMY PAŃSTWA DANE OSOBOWE?
Przekazywanie Danych osobowych poza terytorium Unii Europejskiej
Jeżeli przetwarzanie Państwa Danych osobowych wiąże się z przekazywaniem ich do krajów trzecich nienależących do Unii Europejskiej, Państwa Dane osobowe przekazywane są do krajów wskazanych przez Komisję Europejską jako krajów zapewniających wystarczającą ochronę danych i/lub proces przekazywania jest objęty odpowiednimi gwarancjami opartymi na standardowych klauzulach umownych uwzględniających wzory publikowane przez Komisję Europejską. 
Spółki należące do Grupy
Możemy udostępniać Państwa Dane osobowe spółkom należącym do Grupy. Więcej informacji na temat spółek wchodzących w skład Grupy można uzyskać pod adresem http://www.vetoquinol.com/fr/implantation/home.
Dostawcy Usług
W ramach prowadzenia przez nas działalności możemy przekazywać Państwa Dane osobowe dostawcom usług. Usługodawcy ci wykorzystują Państwa Dane osobowe wyłącznie w celu umożliwienia nam dostarczenia Państwu Produktów i Usług. Przykładowo, dostawcy ci mogą świadczyć usługi informatyczne, usługi związane z rekrutacją, być naszymi partnerami logistycznymi lub marketingowymi, administratorami naszej Strony internetowej lub wspierać nas w zarządzaniu danymi, dystrybucji poczty elektronicznej lub analizie informacji. Ujawniamy naszym usługodawcom jedynie te Dane osobowe, które są im niezbędne do świadczenia usług i współpracujemy z nimi w celu zapewnienia ochrony Państwa Danych osobowych.
Nigdy nie ujawniamy żadnych Danych osobowych wymienionym powyżej podmiotom dla ich własnych potrzeb marketingowych lub handlowych. Możemy  ujawnić Państwa Dane osobowe naszym partnerom handlowym jedynie w celu dostarczenia Państwu naszych Produktów i Usług lub innych produktów i usług, które mogą być dla Państwa interesujące.
 
Zobowiązania prawne
Może zaistnieć konieczność ujawnienia przez nas Państwa danych osobowych w odpowiedzi na wniosek organów regulacyjnych takich jak urząd skarbowy lub CNIL (francuski urząd ds. ochrony danych) i/lub sąd (w odpowiedzi na wyrok, nakaz sądowy lub postanowienie) na żądanie lub jeśli wymagane jest to przez prawo, lub w celu ochrony naszych interesów, naszej własności i/lub naszego bezpieczeństwa i/lub interesów, własności lub bezpieczeństwa osób trzecich.
O ile nie określono inaczej w niniejszej Polityce prywatności i plików cookies lub za Państwa uprzednią zgodą, zobowiązujemy się do niesprzedawania, niewprowadzania na rynek ani nieużyczania Danych osobowych innym spółkom w ramach prowadzonej przez nas działalności. Jednakże w przypadku jakiejkolwiek restrukturyzacji spółek Grupy (przejęcie, połączenie lub częściowe przeniesienie aktywów) Państwa dane osobowe mogą zostać ujawnione innej spółce, przy czym ujawnienie to będzie podlegało obowiązującym warunkom Polityki prywatności i plików cookies.
 
SKĄD MOŻECIE MIEĆ PAŃSTWO PEWNOŚĆ, ŻE PAŃSTWA DANE SĄ PRZECHOWYWANE W SPOSÓB BEZPIECZNY?
Dysponujemy różnymi środkami bezpieczeństwa, które zapobiegają utracie, przywłaszczeniu lub bezprawnemu wykorzystaniu Państwa Danych osobowych udostępnionych przez Państwa na Stronie. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa danych ujawnianych przez Państwa w Internecie podczas transmisji stosujemy szyfrowanie, uwierzytelnianie i analizę przepływu danych oraz przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa w środowiskach hostingowych.
 
CO TO SĄ PLIKI COOKIES I W JAKI SPOSÓB JE WYKORZYSTUJEMY?
Plik cookie to plik tekstowy umieszczony na urządzeniu, z którego Państwo korzystają, aby uzyskać dostęp do internetu (na komputerze, telefonie komórkowym, tablecie itp.) podczas korzystania z przeglądarki internetowej w celu wejścia na stronę internetową.
W pliku cookie znajduje się indywidualny identyfikator, który jest wykorzystywany do powiązania komputera użytkownika z informacjami, które przechowujemy w naszej bazie danych.
Plik cookie zawiera dane, które umożliwiają identyfikację użytkownika takie jak:
Wykorzystujemy pliki cookie w celu:
 
Pliki cookie nie zawierają żadnych Danych osobowych i nie umożliwiają  uzyskania dostępu do Państwa komputera.
Termin ważności udzielonej zgody na otrzymywanie plików cookie wynosi 13 miesięcy. Po upływie tego okresu ponownie zwrócimy się do Państwa o wyrażenie zgody na otrzymywanie plików cookie.
Podczas pierwszej wizyty na naszych Stroniach internetowych w jej dolnej lub górnej części wyświetlany jest pasek informacyjny. Kontynuując przeglądanie Strony po kliknięciu przycisku "Akceptuję", wyrażają Państwo jednoznacznie zgodę na umieszczenie przez Grupę plików cookie na Państwa komputerze (pliki cookie związane z ukierunkowanymi działaniami reklamowymi, niektóre pliki cookie służące do mierzenia liczby osób odwiedzających Stronę oraz pliki cookie dotyczące mediów społecznościowych, generowane w szczególności poprzez przyciski udostępniania gromadzące dane osobowe). Pasek będzie wyświetlany tak długo jak będą Państwo przeglądać stronę tzn. do momentu dokonania wyboru. Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać jakichkolwiek plików cookie zalecamy przejść do sekcji "Personalizuj" na pasku i postępować zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami pozwalającymi na zablokowanie całości lub części plików cookie.
Mogą Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej w celu akceptacji, konfiguracji, wyczyszczenia lub wyłączenia plików cookie. Dostępnych będzie kilka opcji: zaakceptowanie każdego z plików cookie, otrzymanie powiadomienia o każdorazowym umieszczeniu pliku cookie lub zablokowanie wszystkich plików cookie. Mają Państwo również możliwość ponownego rozważenia swojego wyboru w dowolnym momencie podczas przeglądania stron internetowych, klikając na stały przycisk "Zarządzanie usługami" w prawym dolnym rogu ekranu.
Każda przeglądarka internetowa proponuje różne ustawienia dotyczące zarządzania plikami cookie. Są one zazwyczaj wyświetlane w menu pomocy przeglądarki. Jeśli używają Państwo przeglądarki lub wersji innej niż te wymienione poniżej, proponujemy skorzystać z menu "Pomoc" danej przeglądarki.
Firefox, Chrome, Internet Explorer, Safari i Opera, Edge.
 
JAKI WPŁYW MOGĄ MIEĆ NA PAŃSTWA LINKI UMIESZCZONE NA STRONIE INTERNETOWEJ ODSYŁAJĄCE DO STRON INNYCH NIŻ TE NALEŻĄCE DO GRUPY?
Grupa może udostępniać czy publikować linki do stron internetowych innych spółek, z którymi utrzymuje relacje biznesowe.
Na naszej Stronie internetowej możemy umieszczać hiperłącza (hiperlinki) do innych stron internetowych i aplikacji obsługiwanych przez osoby trzecie. Jedynym celem tych linków jest ułatwienie użytkownikowi przeglądania stron i dostarczenie mu jak najpełniejszych informacji. Nie posiadamy żadnej kontroli nad tymi witrynami i aplikacjami. Są one niezależne od Grupy i posiadają własne polityki prywatności. W związku z tym Grupa w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności, w szczególności w odniesieniu do dokładności, przydatności, dostępności lub wiarygodności informacji oraz produktów i usług oferowanych na tych stronach internetowych, a także przestrzegania praw własności intelektualnej przez te strony internetowe i aplikacje osób trzecich dostępne z poziomu naszej Strony internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami i warunkami oraz polityką prywatności stron internetowych i aplikacji osób trzecich przed rozpoczęciem korzystania z nich. Należy pamiętać, że nasza Polityka prywatności i plików cookie przestaje obowiązywać z chwilą opuszczenia przez Państwa naszej Strony internetowej.
Ponadto, Grupa nie ponosi odpowiedzialności za hiperłącza (hiperlinki) odsyłające do Strony internetowej Grupy, które mogą być umieszczane na stronach internetowych osób trzecich, nawet jeśli Grupa upoważniła wydawcę takiej strony internetowej do umieszczenia tego typu linku.
Grupa generalnie nie zezwala na umieszczanie jakichkolwiek hiperłączy do jednej lub większej liczby podstron swojej Strony internetowej bez wyraźnej uprzedniej zgody Grupy.    
 
W JAKI SPOSÓB MOŻECIE PAŃSTWO ZREZYGNOWAĆ Z OTRZYMYWANIA E-MAILI LUB PRZEKAZYWANIA DANYCH OSOBOWYCH DOSTAWCOM USŁUG?
Jeżeli nie chcą Państwo dłużej otrzymywać od Grupy wiadomości e-mail informujących Państwa o wydarzeniach, nowych Produktach lub Usługach, innych podobnych Produktach lub Usługach, lub wiadomości zawierających inne informacje marketingowe, wystarczy kliknąć na link znajdujący się w stopce każdej wiadomości e-mail. Zostaną Państwo przekierowani bezpośrednio na stronę umożliwiającą rezygnację z subskrypcji, na której mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail.
 
W JAKI SPOSÓB MOGĄ PAŃSTWO ZAKTUALIZOWAĆ SWOJE DANE ZAPISANE W SEKCJI "MOJE KONTO"?
Możecie Państwo zalogować się w sekcji "Moja Strefa" lub "Moje konto", gdy Strona internetowa na to pozwoli. Po zalogowaniu się mogą Państwo dokonać zmian w swoim profilu i zaktualizować swoje Dane osobowe. Są Państwo odpowiedzialni za zabezpieczenie swoich danych uwierzytelniających (w szczególności identyfikatorów i haseł). Mają Państwo również możliwość usunięcia swojego  konta.
 
JAKIE PRAWA PRZYSŁUGUJĄ PAŃSTWU W ODNIESIENIU DO PAŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH?
Zgodnie z przepisami prawnymi i regulacyjnymi dotyczącymi ochrony danych osobowych i prywatności, w szczególności rozporządzenia RODO, obowiązującymi przepisami prawa francuskiego i zaleceniami wszystkich niezależnych organów publicznych ustanowionych przez państwo członkowskie Unii Europejskiej odpowiedzialnych za kontrolę tych przepisów prawnych i regulacyjnych, mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych osobowych, do ich korekty, wniesienia sprzeciwu lub usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do ich przeniesienia.
Mają Państwo również prawo do przekazania wytycznych na temat tego, co należy zrobić z Państwa danymi osobowymi po Państwa śmierci.
Mogą Państwo w dowolnym momencie przesłać pismo zawierające takie instrukcje do firmy Vetoquinol SA na następujący adres: Vetoquinol SA – DPO – Magny-Vernois, 70200 Lure, lub na adres e-mail: DPO@vetoquinol.com.
W przypadku reklamacji mogą Państwo skontaktować się z francuskim urzędem ds. ochrony danych osobowych (CNIL).
 
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU DODATKOWYCH PYTAŃ ZWIĄZANYCH Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES
Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości dotyczące niniejszej Polityki prywatności i plików cookies prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego  dostępnego na naszej Stronie internetowej www.vetoquinol.pl/kontakt, lub za pośrednictwem poczty na adres Vetoquinol SA – DPO – Magny-Vernois, 70200 Lure. Mogą Państwo także skontaktować się z naszym Inspektorem Ochrony Danych za pośrednictwem poczty elektronicznej: DPO@vetoquinol.com.
 
JAKIE PRZEPISY MAJĄ ZASTOSOWANIE DO NINIEJSZEJ POLITYKI PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES?
Niniejsza Polityka prywatności i plików cookies podlega przepisom prawa francuskiego oraz, ze skutkiem od dnia 25 maja 2018 r., przepisom Rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. ("RODO"). Polityka ta może ulec zmianie w związku ze zmianą przepisów.