Aktualności

Vetoquinol robi znaczący krok w kierunku innowacji cyfrowej poprzez nabycie praw udziałowych do spółki Farmvet Systems Ltd
21/09/2018 - 17:04

Vetoquinol


Vetoquinol, światowy lider rynku farmacji weterynaryjnej, przejął większościowy pakiet udziałów  w firmie Farmvet Systems Ltd. Wiedza fachowa i know-how w zakresie technologii cyfrowych tego znakomicie prosperującego start-up’u z siedzibą w Irlandii Północnej umożliwi Vetoquinol wzmocnienie roli lekarzy weterynarii współpracujących z gospodarstwami hodowli bydła.
 
Interpretacja informacji dostępnych w hodowlach bydła stała się czynnością o strategicznym znaczeniu dla lekarzy weterynarii. Każde gospodarstwo hodowlane generuje stale rosnącą liczbę danych pochodzących z różnych źródeł: z ustaleń analiz biologicznych, systemów zarządzania, dokumentacji urzędowej, informacji epidemiologicznych, statystyk udoju itp. Dzięki aplikacjom opracowanym przez Farmvet Systems wszystkie te dane zostają zebrane na jednej tablicy wskaźników umożliwiając lekarzom weterynarii i hodowcom dzielenie się nimi i wykorzystanie aplikacji jako narzędzia wspomagającego proces podejmowania decyzji w gospodarstwie. W ten sposób Vetoquinol umacnia swoją pozycję partnera referencyjnego dla lekarzy weterynarii i hodowców.
 
VetImpress, główna aplikacja opracowana przez spółkę Farmvet Systems Ltd, obecna jest już na rynku brytyjskim i irlandzkim, a dzięki Vetoquinol i jego sieci sprzedaży będą z niej mogli korzystać także lekarze weterynarii na całym świecie.
 
Platforma dostępna jest dla wszystkich osób, które zajmują się zarządzaniem gospodarstwem hodowlanym i pomaga usprawnić ten proces jak również poprawić stan zdrowia i dobrostan zwierząt.  W ten sposób Vetoquinol daje dowód swojego zaangażowania w realizację swojej inicjatywy ‘jeden świat – jedno zdrowie’.
 
Włączenie aplikacji spółki Farmvet Systems do oferty Vetoquinol dostarczającej nowoczesne rozwiązania dla klientów jest częścią długoterminowej wizji tego przedsiębiorstwa. Wizja ta to stworzenie ekosystemu w którym technologie cyfrowe, narzędzia diagnostyczne i produkty lecznicze uzupełniają się nawzajem celem optymalizacji pracy lekarza weterynarii oraz zapewnienia skutecznego zarządzania stanem zdrowia i dobrostanem zwierząt. 
 
Klikając na poniższy link mogą Państwo wysłuchać dwuminutowego wywiadu z Dyrektorem Generalnym Vetoquinol, panem Matthieu Frechin:
 

Najnowsze aktualności

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png