Aktualności

VETOQUINOL NABYWA UDZIAŁ KAPITAŁOWY W ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGIACH PAT
14/11/2017 - 09:37

Vetoquinol

MIło jest nam Państwa poinformować, że Vetoquinol nabył udziały kapitałowe w Plant Advanced Technologies PAT. Transakcja została przeprowadzona poprzez podwyższenie kapitału rezerwowego o wartości 500 000 EUR po cenie 25 EUR za akcję, w wyniku czego grupa weterynaryjna posiada pakiet akcji PAT o wartości nieco ponad 2%.
Vetoquinol CEO Matthieu Frechin powiedział: "Ta wstępna umowa świadczy o naszym zaangażowaniu w sektor biotechnologiczny. Ta inwestycja jest zgodna z naszą strategią innowacyjną, której celem jest dostarczenie naszym klientom - lekarzom weterynarii rozwiązań dotyczących chorób, w których nadal brakuje leczenia. Przełomowa technologia PAT może zostać dostosowana do sektora zdrowia zwierząt, szczególnie w dziedzinie przeciwciał monoklonalnych. Firma PAT używa  cząsteczek naturalnego pochodzenia, które są potencjalnym alternatywnym źródłem aktywnych składników dla naszych przyszłych leków. "
 
Jean-Paul Fèvre, prezes Plant Advanced Technologies PAT, skomentował transakcję: "Cieszymy się, że możemy powitać firmę zajmującą się zdrowiem zwierząt o pozycji i wielkości Vetoquinol wśród naszych akcjonariuszy. Ta inwestycja jest oznaką zaufania i uznania wiedzy PAT w dziedzinie biotechnologii. "

Najnowsze aktualności