Aktualności

Vetoquinol Akademia 05-06.03.2016, Hotel Holiday Inn, Józefów k/Warszawy
14/03/2016 - 15:37

Vetoquinol

 

    W miniony weekend 05-06.03.2016 odbyła się Vetoquinol Akademia jako jedno z cyklicznych spotkań organizowanych przez naszą Firmę na całym świecie. Była to druga tego typu inicjatywa, mająca miejsce się w Polsce. Spotkanie było skierowane do lekarzy weterynarii zajmujących się leczeniem chorób przeżuwaczy. Zagadnienia poruszane podczas Akademii dotyczyły wyzwań związanych z mastitis w codziennej pracy lekarza weterynarii.

 

Zaproszeni wykładowcy:
 

1. Prof. Sarne de Vliegher – Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Klinika Rozrodu, Położnictwa i Zdrowia Bydła Uniwersytetu w Gandawie (Belgia).
2. Prof. dr hab. Jędrzej Jaśkowski – Prodziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu przyrodniczego w Poznaniu.
3. Dr Ellen Schmitt van de Leemput – członek European College of Bovine Health Management i European College of Animal Reproduction. Założyciel i właściciel Kliniki weterynaryjnej dla bydła Vetoformance we Francji.
4. Dr n. wet. Sebastian Smulski – Kierownik laboratorium Vetlab w Bydgoszczy, były pracownik Zakładu Fizjopatologii Rozrodu i Gruczołu Mlekowego w Bydgoszczy pod kierownictwem prof. dr hab. Edwarda Malinowskiego.
5. Lek. wet. Adam Wojtaszek – Wojewódzki Weterynaryjny Inspektor ds. Nadzoru Farmaceutycznego w Olsztynie.

 

Tematyka Akademii Vetoquinol

 

     Wykłady zostały podzielone na dwie części. W części pierwszej prof. Sarne de Vliegher poruszył tematykę zarządzania problemem mastitis u krów na różnym poziomie decyzyjnym – zarządzania stadem, profilaktyki, leczenia oraz dodatkowych serwisów. Wykład Dr Ellen Schmit van de Leemput dotyczył postępowania i schematu decyzyjnego w ciężkich klinicznych postaciach mastitis wywołanych przez E.coli, Strep. uberis, w oparciu o diagnostykę laboratoryjną. Ostatnim wykładem w tej części, był wykład prof. Jędrzeja Jaśkowskiego, który przedstawił techniki hormonalnej superstymulacji i embriotransferu stosowane w rozrodzie. W drugiej części spotkania zapoznaliśmy się z praktycznymi aspektami interpretacji dokumentów dotyczących analizy wartości użytkowej bydła pod kątem mastitis, czym podzielił się z nami Dr Sebastian Smulski, a w arkana przepisów krajowych i unijnych dotyczących stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych wprowadził nas lek. wet. Adam Wojtaszek. Moderatorem wszystkich sesji był Dr Wojciech Korczyński, który przy okazji, w krótkim wystąpieniu, zaprezentował wizję rozwoju firmy Vetoquinol, ze szczególnym uwzględnieniem REKOMENDOWANEJ LINII PRODUKTÓW DO LECZENIA MASTITIS U BYDŁA (Mastirapid, Vetorapid, Permammas, Tolfine, Forcyl, Permacyl) oraz dwie nowości wprowadzanych obecnie na polski rynek: CALF LYTE PLUS – nowoczesne rozwiązanie problemu biegunek u cieląt i FOLLTROPIN – hormon folikulotropowy (FSH) przeznaczony do indukcji superowulacji.

 

Uczestnicy Akademii Vetoquinol

 

     W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 70 lekarzy weterynarii z całej Polski. Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział w sesji naukowej oraz miłe towarzystwo.

Najnowsze aktualności

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png