Aktualności

Uratuj psy przed utonięciem czyli o chorobach psich serc we Wrocławiu
20/09/2019 - 02:32

Vetoquinol

W dniu 15.06.2019 r. w Ponadkongresowym Rolniczym Centrum Kongresowym we Wrocławiu odbyła się kolejna konferencja kardiologiczna (cykl „Walentynek kardiologicznych), gdzie spotkali się znakomici specjaliści kardiolodzy. Wśród zaproszonych gości był m.in. dr Dave Dickson z Wielkiej Brytanii i dr Peter Modler z Austrii. Obaj panowie to lekarze praktycy z wielki doświadczeniem konferencyjnym.
Polskę reprezentowali m. in. prof. dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak i dr n. wet. Izabela Janus. Dr Dave Dickson w swoich wykładach poruszył tematykę zastoinowej niewydolności serca i przedstawił ją w formie „złotych zasad” oraz opowiedział o najnowszych metodach z zakresu leczenia pacjentów z tą jednostką chorobową.
Z kolei dr Peter Modler mówił o fazie przedklinicznej w leczeniu pacjentów z chorobą zastawki mitralnej od momentu rozpoczęcia terapii i prawidłowości zastosowanych procedur. Doksorubicyna w kontekście jej toksyczności w teorii i praktyce była tematem wykładu prof. A. Noszczyk-Nowak.
W konferencji wzięło udział ok. 100 osób. Panele wykładowe zakończyła interesująca  dyskusja. Następna tego typu konferencja już za rok.

walentynki_kar_2019.jpg
walentynki_kardiologiczne_15.06.19.jpg

Najnowsze aktualności

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png