Aktualności

Konferencja kardiologiczno-dermatologiczna 15.09.2019 Łódź
20/09/2019 - 00:00

Vetoquinol

Łódzki Novotel udostępnił w dniu 15.09.2019 r. swoje podwoje dla uczestników konferencji kardiologiczno-dermatologicznej. W konferencji wzięło udział ponad 150 lekarzy weterynarii.

O ważnych problemach kardiologicznych występujących u zwierząt towarzyszących mówiły dr hab. n. wet. Magdalena Garncarz i dr n. wet. Urszula Bartoszuk.

Dr Magdalena Garncarz podczas swoich prelekcji omawiała tematykę niewydolności oddechowej w odniesieniu do ich możliwych związków z chorobami układu krążenia, podkreślając przy tym, że poszukiwanie podobnych połączeń nie zawsze jest zasadne. W swoim kolejnym wykładzie dr Garncarz zaprezentowała najważniejsze aspekty  badania kardiologicznego, które poparła udokumentowanymi przypadkami klinicznymi.

Z kolei dr Urszula Bartoszuk przedstawiła pracę z pacjentem kardiologicznym, który trafia do gabinetu weterynaryjnego w różnym stadium chorób serca oraz przybliżyła swoje doświadczenia związane z tamponadą serca i patologicznymi stanami w obrębie mięśnia sercowego. W swoim wystąpieniu omówiła także kilka przypadków klinicznych, co spotkało się z dużym zainteresowaniem słuchaczy konferencji.

Z przyczyn niezależnych od Vetoquinol Biowet nie odbył się wykład dr n. wet. Doroty Pomorskiej-Handwerker. Na wykład dr Pomorskiej-Handwerker odnośnie leczenia problemów skórnych z użyciem antybiotyków w kontekście zasadności ich stosowania w różnych przypadkach klinicznych zapraszamy w listopadzie. Prosimy o śledzenie naszej strony www.vetoquinol.pl .

kardioderma_2019_lodz.jpg

Najnowsze aktualności

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png