Aktualności

I Międzynarodowa Konferencja Weterynaryjnej Medycyny Ratunkowej (PAVECC)
08/10/2019 - 02:26

Vetoquinol

W dniach 5-6.10.2019 r. Katowickie Centrum Kongresowe było gospodarzem I Międzynarodowej Konferencji Weterynaryjnej Medycyny Ratunkowej. Organizatorem tego wydarzania było Polskie Towarzystwo Weterynaryjnej Medycyny Ratunkowej.  Vetoquinol Biowet przypadł  zaszczytny tytuł Partnera Konferencji. Tematem przewodnim spotkania były stany zagrożenia życia – dysfunkcje krążeniowo-oddechowe.
Ponad 100 lekarzy weterynarii wzięło udział wykładach poświęconych  profesjonalnym działaniom ratunkowym umożliwiających niesienie pomocy w szczególnie trudnych sytuacjach związanych z ratowaniem życia zwierząt. Weterynaryjna Medycyna Ratunkowa to młoda i dynamicznie rozwijająca się dyscyplina kliniczna, która rodzi nowe oczekiwania właścicieli oraz zmienia podejście lekarzy weterynarii do działań w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia zwierząt, szczególnie towarzyszących.
Polscy i zagraniczni prelegenci w osobach Céline Pouzot-Nevoret, Olga Szaluś, Jordanow, Emily Thomas,Soren Boysen czy Tobias Grave rozmawiali m.in. o kompetencjach i umiejętnościach lekarzy, jak wyszkolić techników weterynarii, jaki wpływ ma użycie specjalistycznego sprzętu w ratowaniu zwierząt, jak pogodzić teorię z praktyką. Obok części sesyjnej, firmy medycyny weterynaryjnej przygotowały bogatą ekspozycję targowo-wystawienniczą. Impreza została przyjęta przez uczestników konferencji bardzo ciepło. Drugie  tego typu spotkanie odbędzie się w październiku 2020 roku w Krakowie. Zapraszamy do śledzenia informacji o konferencji  PAVECC na naszej stronie www.vetoquinol-vet.pl.

pavec_2019.jpg

pavecc_5_2019.jpg
pavecc_6_2019.jpg
pavecc_2019.jpg

Najnowsze aktualności

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png