Aktualności

25 KONGRES POLSKIEGO STOWARZYSZENIA LEKARZY WETERYNARII MAŁYCH ZWIERZĄT
15/11/2017 - 15:22

Vetoquinol

25 KONGRES POLSKIEGO STOWARZYSZENIA
LEKARZY WETERYNARII MAŁYCH ZWIERZĄT
20-22.10.2017 Łódź

    Już po raz 25 odbył się Kongres Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Małych Zwierząt. Jak co roku firma Vetoquinol Biowet była jednym ze sponsorów  najważniejszego spotkania polskich lekarzy weterynarii oraz ich współpracowników. W piątkowych sesjach przedkongresowych zaplanowano kilka warsztatów praktycznych oraz sesję Akademii Biznesu Weterynaryjnego.
W ubiegłym roku  gościliśmy Justina Phillipsa, marketingowca , związanego z brytyjską siecią lecznic weterynaryjnych White Cross. Justin odwiedził parę lecznic łódzkich, a w swoim wykładzie przedstawił kilka propozycji służących polepszeniu pracy biznesowej w zakresie działalności usług weterynaryjnych.
W tym roku zaprosiliśmy  dr. Alana Robinsona, B.V.Sc., MRCVS, DMS, szefa brytyjskiej firmy VETDYNAMICS. Doktor Robinson jest lekarzem weterynarii z  ponad 20-letnią praktyką, a od 18 lat pracuje jako konsultant biznesowy. Z jego usług skorzystało już  ponad 600 lecznic. Na co dzień   doradza   właścicielom praktyk weterynaryjnych w różnych obszarach działalności weterynaryjnej i wskazuje rozwiązania mające na celu poprawę wydajności pracy, analityki biznesowej oraz przywództwa, budowania zespołu i kultury organizacyjnej.
Tematem piątkowego wykładu były finanse w lecznicy, czyli o tym jak nie tracić, a zarabiać więcej …
Drugi dzień kongresu to wykłady, rozmowy i wymiana doświadczeń pomiędzy wszystkimi uczestnikami Kongresu, odwiedziny na stoiskach firm. Trzeci dzień kongresu to sesja „Zrozumieć ból”, której byliśmy sponsorem. Sesja niedzielna składała się z dwóch części. Pierwsza część to wykład dr. Roberta Falconera-Taylora, BVetMed DipCABT, MRCVS, dyrektora COAPE dotycząca  m.in.
„Neuroanatomii i neurofizjologii bólu. Doktor Falconer –Taylor omówił zmiany w zachowaniu psów i kotów, które  towarzyszą bólowi.
Z kolei dr n. wet. Piotr Skrzypczak przeprowadził wykład pt. „Obalajmy mity, twórzmy standardy zwalczania bólu u małych zwierząt”.
W związku z tym, że było to jubileuszowe wydarzenie roku, nie obyło się bez tortu.
Był smaczny tort i historia Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt opowiadana piaskiem (niesamowite!)…… i oczywiście wspaniała muzyka jazz bandu Samokhin Band, gdzie królowały bałkańskie i nie tylko – rytmy. Kolejne tak wielkie wydarzenie już za rok. Czekamy i już myślimy o wykładowcach, sesji Akademii Biznesu Weterynaryjnego, stoisku i czym będziemy mogli zaskoczyć Państwa w przyszłym roku. Prosimy o częste odwiedzanie naszej strony internetowej i abonowane firmowego  newsletter’a.

Zapraszamy do galerii zdjęć kongresowych.

P.S. Prezentację wykładu i książkę dr. Alana Robinsona można pobrać tu.
 

ar19_0.jpg

img_2933.jpg

img_2843.jpg

img_2826.jpg

ar8.jpg

Najnowsze aktualności

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących webinarach, konferencjach i promocjach?
Kliknij na poniższy obrazek i zapisz się do naszej listy mailingowej.

continents-2660932_640.png