Equistro Excell E®

  • Symbol konia

Opis produktu Equistro Excell E®

Preparat o skojarzonym działaniu witaminy E, selenu, magnezu i lizyny przeznaczony jest do stosowania u koni w celu uzupełnienia niedoborów oraz pokrycia zapotrzebowania na te zwi ązki w okresie wzrostu i rozwoju, wysiłku fizycznego, w sytuacjach stresowych. Składniki  Equistro Excell E® odgrywają podstawowe znaczenie w przemianach metabolicznych mięśni szkieletowych. Magnez pełni funkcję w utrzymaniu prawidłowej pobudliwości tkanki nerwowej i mięśniowej. L-lizyna, aminokwas niezbędny do prawidłowych przemian zachodzących w tkance mięśniowej. Witamina E jest naturalnym antyoksydantem, stabilizuje błony komórkowe, chroniąc je przed działaniem wolnych rodników. Wpływa na metabolizm mięśni szkieletowych wzmagając natężenie procesów anabolicznych i skraca czas trwania fazy odpoczynku mięśni po wysiłku. Selen wykazuje działanie synergistyczne z witamin ą E, jest niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju zwierząt. Płynna forma Equistro Excell E® dostarcza składników odżywczych o wysokim stopniu czystości i gwarantuje optymalną biodostępność . 

Skład produktu Equistro Excell E®

Składniki: chlorek magnezu 15%, propionian sodu 6%

Zawartość: wilgotność 53%, białko surowe 12,8%, tłuszcz surowy 12%, popiół surowy 8,6%, magnez 1,95%, włókno surowe 1,5%

Skład w 1 kg: witamina E (octan tokoferolu) 112 500 mg, L-lizyna 96 000 mg, selen (organiczny) 25 mg, dioctan sodu, kwas propionowy, kwas octowy, sorbinian potasu.

Podawanie Equistro Excell E®

W okresie zwiększonego wysiłku zaleca się stosowanie w dawkach:
 
Konie 20 ml dziennie
Źrebięta, pony 10 ml dziennie

Stosuje się dodając do paszy lub wody do picia, można podawać również doustnie, przy pomocy aplikatora.

Ulotka informacyjna

  • Symbol konia